Havuz

21m uzunluğunda 140cm derinliğinde kapalı yüzme havuzu, uygun ısısı, düzenli yapılan maksimum hijyeni, periyodik bakımı ve göz alıcı mimarisi ile Boost, yüzmek için ideal ortamı size hazırladı.

Yüzme vücuttaki kasların tümünü neredeyse aynı oranda çalıştıran, bununla beraber kalp-akciğer fitnesini de artıran ve aynı zamanda yer çekimi etkisini ortadan kaldırdığı için eklemleri vücut ağırlığından ve darbelerden koruyan ender sporlardan biridir.

Yüzme sırasında en çok hareket etmek zorunda kalan eklem omuz olsa da, eklemlerin tümü değişik oranlarda çalışır. Yüzme stiline göre çalışan kaslar değişse de, her zaman neredeyse tüm kaslar çalışmak zorundadır. Ayrıca, yüzme stiline göre kaslar dayanıklılık ya da kuvvet ve hız kazanabilirler. Kalp-akciğer fitnesi ve kondisyonu artırmanın en etkili yolu hızı düşürmeden uzun yüzme mesafesi olsa da, yüzme her zaman kondisyona da yararı olacaktır. Eklemlere ağırlık binmeden yapılan bir spor olması, yüzmeyi her yaşta kişinin, eklem sorunu olanların çoğu dahil, yapabileceği bir aktivitedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *